2019 metų vasaros pabaigoje įkūrėme socialines dirbtuvės, kurias pavadinome „Dirbtuvėlės TAPK LAISVAS“. Socialinių dirbtuvių veiklos modelis orientuotas į tvarios aplinkos kūrimą – vieną iš ES išskirtinumų. Šiandien tvarumas (t. y., saugi, nekenksminga sveikatai aplinka, kologija, atsakingas vartojimas bei „žaliųjų“ technologijų vystymas) laikoma viena pagrindinių inovacijų ir sėkmės varomųjų jėgų. Visuomenėje stiprėja supratimas, kad atliekų perdirbimo, ekologinės žalos, maisto švaistymo ir išteklių taupymo klausimams turi būti skiriama daugiau dėmesio. Šiose dirbtuvėse vykdomas plastmasės, popieriaus, tekstilės antrinis panaudojimas, kuris tarnauja išteklių išsaugojimui, gamtos resursų ir energijos taupymui. Perdirbant ir panaudojant antrines žaliavas yra labai svarbus ekologinis aspektas – mažiname aplinkos teršimą, prisidedame prie maisto švaistymo mažinimo, mokomės taupyti gamtos turtus, saugoti aplinką, renkamės gyvenimą sveikesnėje ir saugesnėje aplinkoje.

Socialinių dirbtuvių tikslas - didinti sutrikusio intelekto asmenų įsidarbinimo atviroje rinkoje galimybes, lavinti ir palaikyti bendruosius ir specialiuosius darbinius įgūdžius, atliekant prasmingas darbinio užimtumo veiklas, nukreiptas į antrinių žaliavų (plastmasės, popieriaus, tekstilės) rūšiavimą, perdirbimą.

Socialinių dirbtuvių paslaugos yra skirtos Kauno miesto gyventojams, Socialinės globos centro „Vija“, grupinių gyvenimo namų gyventojams bei išėjusiems gyventi savarankiškai į bendruomenę buvusiems globos namų suaugusiems gyventojams. Dirbtuves lanko 24 sutrikusio intelekto asmenys.

Socialinių dirbtuvių personalas

  • Socialinis darbuotojas, kuris rengia asmenų individualius planus ir užtikrina jų įgyvendinimą, vertina individualius asmenų pasiekimus ir gebėjimus, bendradarbiauja su visais suinteresuotais asmenimis, padeda asmenims spręsti iškilusias problemas;
  • Individualios priežiūros specialistas prižiūri asmenis ir (ar) asistuoja jiems dirbtuvių užsiėmimo metu, lydi juos į užsiėmimų vietas, padeda apsitarnauti kasdieninėje veikloje, vykdo kitus socialinio darbuotojo pavedimus;
  • Užimtumo paslaugų specialistas (meistras) organizuoja paslaugų teikimo veiklas, padeda atkurti prarastus ir ugdo naujus asmenų bendruosius ir specialiuosius gebėjimus, prisideda vertinant asmenų pasiekimus ir gebėjimus ir kt.;
  • Rinkodaros vadybininkas ieško paslaugų užsakymų rinkoje, pristato paslaugas įvairiuose viešuosiuose renginiuose, atlieka paslaugų poreikio analizę ir kt.


Dirbtuvėlės „TAPK LAISVAS“. bendradarbiauja su UAB „Zeraida“, UAB Virgo Dizaino studija, UAB „Ad markers“, labdaros-paramos fondu „Maisto bankas“.

Mūsų atliekami darbai:

  • darbai su plastmase – atskiriame ir rūšiuojame popierių ir plastmasę nuo jogurtinių ar pan. indelių, bei atliekame kitus rūšiavimo darbus; surinkinėjame segtukus skalbiniams pakabinti;
  • darbai iš panaudotos tekstilės – siuvame daugkartinio naudojimo maišelius, žaislus, servetėles iš lino, papuošalus plaukams, kūdikiams „migdukus“, interaktyvius kilimėlius šunims, mezgame iš ardytų megztinių riešines, kojines, tapkutes, pagalves, užklotus ir pan.
  • darbai iš medžio – iš europalečių gaminame dekoracijas;
  • darbai iš popieriaus – iš gofrotaros gaminame pakavimo dėžutes

Mūsų dirbtuvių veiklą galima pamatyti per facebooko psl. „Dirbtuvėlės Tapk laisvas“
Dirbtuvėlės "Tapk Laisvas" | Facebook

Susisiek su mumis

© 2022 tapklaisvas.lt Visos teisės saugomos | Sukurta Hostpartner.lt